Zaloguj
x
x
Zarejestruj
xOcena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Jeleniogórskie pogotowie ratunkowe wzbogaci się o nową karetkę. Pieniądze na zakup przekazał wojewoda dolnośląski. Dofinansowanie otrzymały też inne placówki z naszego regionu.

– Planujemy zakup nowego pojazdu, który sprawdzi się w naszym górskim terenie – mówi Arkadiusz Kawka, dyrektor jeleniogórskiego pogotowia. O tym, jaki będzie to model, dowiemy się po rozstrzygnięciu przetargu. Wiadomo natomiast, że pojazd ten będzie jeździł w samej Jeleniej Górze i będzie go użytkował zespół P (podstawowy).

Wojewoda przeznaczył na to około 400 tysięcy złotych. Jeleniogórskie pogotowie otrzyma też środki na zakup sprzętu ratującego życie: masażera, respiratora i defibrylatora.
Placówka systematycznie zmienia swój sprzęt.

– W ubiegłym roku udało nam się kupić 4 karetki, dwie ze środków wojewody i dwie z projektu unijnego – mówi dyrektor Kawka. Były to volkswageny i mercedesy. – Obecnie najstarsza nasza karetka jest z 2004 roku – mówi dyrektor pogotowia.

Czytaj więcej: nj24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account