Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ciechocinek może pochwalić się dwoma nowymi, ogólnodostępnymi defibrylatorami AED. Nowoczesne urządzenia pojawiły się wewnątrz Hali Sportowej przy ulicy Lipnowskiej oraz na ścianie zewnętrznej budynku Kina Zdrój, tuż przy wejściu głównym.

Zakup Lifepaków CR Plus to wynik wybranego przez mieszkańców projektu ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego – mówi Leszek Dzierżewicz, burmistrz Ciechocinka. W ramach wdrożenia programu PAD, czyli Publicznego Dostępu do Defibrylacji przeprowadzone zostało również profesjonalne szkolenie na temat Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej, a także obsługi AED – dodaje.

Program PAD zakłada przede wszystkim instalację defibrylatorów w miejscach dużego zagęszczenia ludności, w których przypadek Nagłego Zatrzymania Krążenia odnotowano na przestrzeni ostatnich 5 lat przynajmniej raz. W Polsce NZK dotyka ponad 40 tys. osób i według danych GUS, aż 46% zgonów w naszym kraju spowodowanych jest chorobami układu krążenia.

Lifepak CR Plus to w pełni zautomatyzowane urządzenie, dzięki czemu jego obsługa jest intuicyjna i nie wymaga od użytkownika żadnych dodatkowych umiejętności, a tym bardziej wiedzy medycznej. Aby poprawnie wykonać defibrylację przy użyciu AED wystarczą tylko dwie czynności – należy otworzyć urządzenie i prawidłowo przykleić elektrody – mówi Piotr Kubiszewski z DefiMed, firmy przeprowadzającej wdrożenie w Ciechocinku.

Przez cały proces poprowadzą nas instrukcje głosowe i graficzne, więc zupełnie nie musimy obawiać się, że coś zrobimy źle. Najważniejsze jest podjęcie działania, bo dzięki temu szansa na przeżycie Nagłego Zatrzymania Krążenia wzrasta z 5% aż do 70%! Nie bójmy się pomagać – dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account