Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Forum Ratownicze
Galeria ratownicza
Komentarze użytkowników
Przeszukuj - Kategorie
Artykuły
Przeszukuj - Tagi
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Pogotowie Ratunkowe chce kupić kolejny jednoślad ratowniczy w przyszłym roku. Pojazd ruszy w trasę pod koniec kwietnia 2018r. Od lipca 2017r. pojazd był wzywany do różnych zdarzeń 300 razy. Na motocyklu jeździło na zmianę 6 ratowników medycznych.

Pierwszy motoambulans sprawdził się na szóstkę. Ratownicy obsługujący ten pojazd mieli sezon bardzo pracowity. W mieście tradycyjne karetki Pogotowia Ratunkowego mają coraz większe trudności z dotarciem na miejsce wypadku. Muszą omijać korki na drogach, szlabany, słupki, bramki i inne przeszkody. Tymczasem motoambulans może dotrzeć szybko w każde miejsce.

Mówi Szymon Katafias, jeden z dwóch ratowników medycznych, który jeździł motoambulansem - Tradycyjny ambulans osiąga prędkość 100 km/h w 30 sekund. Motocykl rozpędza się do setki w cztery sekundy.

Poza tym maksymalna prędkość, którą uzyskuje nasz Suzuki DL 1000, to ponad 200 km/h. Oczywiście, nie zakładam, że tak szybko będziemy się poruszać po bydgoskich ulicach.

Czytaj więcej: infofordon.pl

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account