Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Pogotowie Ratunkowe chce kupić kolejny jednoślad ratowniczy w przyszłym roku. Pojazd ruszy w trasę pod koniec kwietnia 2018r. Od lipca 2017r. pojazd był wzywany do różnych zdarzeń 300 razy. Na motocyklu jeździło na zmianę 6 ratowników medycznych.

Pierwszy motoambulans sprawdził się na szóstkę. Ratownicy obsługujący ten pojazd mieli sezon bardzo pracowity. W mieście tradycyjne karetki Pogotowia Ratunkowego mają coraz większe trudności z dotarciem na miejsce wypadku. Muszą omijać korki na drogach, szlabany, słupki, bramki i inne przeszkody. Tymczasem motoambulans może dotrzeć szybko w każde miejsce.

Mówi Szymon Katafias, jeden z dwóch ratowników medycznych, który jeździł motoambulansem - Tradycyjny ambulans osiąga prędkość 100 km/h w 30 sekund. Motocykl rozpędza się do setki w cztery sekundy.

Poza tym maksymalna prędkość, którą uzyskuje nasz Suzuki DL 1000, to ponad 200 km/h. Oczywiście, nie zakładam, że tak szybko będziemy się poruszać po bydgoskich ulicach.

Czytaj więcej: infofordon.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account