Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

NFZ i inspektorzy pracy ukarali spółkę AMG Centrum Medyczne, która odpowiadała do czerwca za ratownictwo.

Po kontroli łódzki NFZ 11 lipca zerwał umowę ze spółką AMG CM na ratownictwo medyczne w pow. rawskim i gminie Głuchów (pow. skierniewicki). - Umowa została zerwana z uwagi na zagrożenie zdrowia lub życia pacjentów - mówi Anna Leder, rzecznik NFZ w Łodzi. Kontrola była kontynuowana i NFZ nałożył na spółkę karę finansową 38 tys. zł. Okazało się też, że spółka nie zapłaciła ratownikom za pracę w maju i czerwcu, a pierwsze dni lipca pracowali bez podpisanych umów. Kontrolę przeprowadził Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach (red - AMG zarejestrowana jest w Sosnowcu).

Inspektorat nałożył na spółkę karę finansową i wystąpił o wypłaty zaległych pensji dla ratowników. Co ciekawe, równolegle spółka złożyła doniesienie do prokuratury na ratowników. Mieli oni narazić zdrowie mieszkańców bo odstąpili od pracy 11 lipca.

- Postępowanie umorzono. Ratownicy tego samego dnia podjęli pracę, ale u innego pracodawcy - mówi Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Czytaj więcej: dzienniklodzki.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account