Zaloguj
x
x
Zarejestruj
xOcena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

- Skoncentrowana dyspozytornia medyczna pozwoli nam na szybką reakcję podczas masowych zdarzeń, kiedy w jednym czasie wpływa bardzo dużo zgłoszeń - mówił na uroczystym otwarciu nowej jednostki w Gdańsku wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

Przez ostatni rok na Pomorzu stopniowo likwidowano mniejsze dyspozytornie medyczne. Cel był jeden - skupienie ich w większej jednostce w Gdańsku. W poniedziałek uroczyście otwarto nowoczesną dyspozytornię na Przymorzu.

WSZYSTKO W JEDNYM MIEJSCU

Według pomorskiego wojewody Dariusza Drelicha skoncentrowana dyspozytornia medyczna ma wiele zalet. - Ten system pozwala na zintegrowanie dyspozytorni nie tylko w skali województwa, ale też w skali całej Polski. Jak rejony były małe, to w takim miejscu pracował jeden dyspozytor. I gdy otrzymywał kilka zgłoszeń, to musiał się nimi po kolei zajmować. Tutaj można je obsługiwać w tym samym czasie - wyjaśniał i podkreślał, że działanie dyspozytorni będzie widoczne podczas masowych zdarzeń czyli takich, kiedy telefony rozdzwaniają się w jednym momencie.

 

NOWOCZESNA TECHNOLOGIA

Nowa dyspozytornia opiera się na nowoczesnym systemie informacyjnym. - To dowód, że nowoczesne technologie mogą bardzo mocno wspierać zarządzanie w takich dziedzinach jak ratownictwo medyczne czy bezpieczeństwo. Pozwalają działać efektywniej i precyzyjniej. W teorii ten czas dojazdu do osoby, której życie jest zagrożone, może być krótsze. Dyspozytorzy mają podgląd z pełną topografią, który pokazuje jak najlepiej dotrzeć w dane miejsce - mówi członek zarządu województwa pomorskiego Paweł Orłowski.

- Jest zdecydowanie wygodniej. Ma się ogląd na to jak wygląda sytuacja w danym rejonie. Są mapy, jest monitor z pełnym systemem, jest radio, system wspomagający oraz cyfrowa konsola telefoniczna - dodaje jeden z dyspozytorów Krzysztof Młyński.

Więcej: radiogdansk.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Rat_med
+2 #1 Rat_med 2017-11-07 07:24
Topografia która pokazuje najkrótsza trasę zawsze w linii prostej czyli np przez jezioro, zatokę lub wogule bez drogi!!! Proszę podać ile ile osób pracowało na jednej zmianie w tych wszystkich małych dyspozytorniach , a ile pracuję w centralnej dyspozytorni!!! !
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account