Zaloguj
x
x
Zarejestruj
xOcena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Minister Zdrowia w lipcu zawarł porozumienie z ratownikami medycznymi. Ci zawiesili protest, jednak minister do dziś z obietnic się nie wywiązał, więc protest wznowiono

Dziś ratownicy medyczni, w tym również wielu pleszewian, protestuje w Poznaniu. Witold Szymczak przewodniczący Koła w Pleszew NSZZ Ratowników Medycznych w Południowej Wielkopolsce 26 października oficjalnie poinformował prezesa Pleszewskiego Centrum Medycznego Tadeusza Stefaniak o wznowieniu protestu.

Ratownicy protestowali od maja. Walczyli przede wszystkim o godne wynagrodzenia. Jednak w lipcu Ministerstwo Zdrowa, Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych oraz Sekcja Krajowa Pogotowia Ratunkowego i Ratownictwa Medycznego NSZZ „Solidarność” wypracowali kompromis. Do wspólnych ustaleń należało wprowadzenie średniego wzrostu miesięcznego wynagrodzenia wraz ze wszystkimi innymi składkami niezależnie od formy zatrudnienia dla każdego ratownika medycznego o 400 zł od 1 lipca 2017 r. oraz o kolejne 400 zł od 1 stycznia 2018 r.

Taką podwyżkę ma też otrzymać dyspozytor medyczny w pozaszpitalnym systemie Państwowe Ratownictwo Medyczne - również niezależnie od formy zatrudnienia.

Więcej: wielkopolskie.naszemiasto.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account