Zaloguj
x
x
Zarejestruj
xOcena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Minister Zdrowia w lipcu zawarł porozumienie z ratownikami medycznymi. Ci zawiesili protest, jednak minister do dziś z obietnic się nie wywiązał, więc protest wznowiono

Dziś ratownicy medyczni, w tym również wielu pleszewian, protestuje w Poznaniu. Witold Szymczak przewodniczący Koła w Pleszew NSZZ Ratowników Medycznych w Południowej Wielkopolsce 26 października oficjalnie poinformował prezesa Pleszewskiego Centrum Medycznego Tadeusza Stefaniak o wznowieniu protestu.

Ratownicy protestowali od maja. Walczyli przede wszystkim o godne wynagrodzenia. Jednak w lipcu Ministerstwo Zdrowa, Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych oraz Sekcja Krajowa Pogotowia Ratunkowego i Ratownictwa Medycznego NSZZ „Solidarność” wypracowali kompromis. Do wspólnych ustaleń należało wprowadzenie średniego wzrostu miesięcznego wynagrodzenia wraz ze wszystkimi innymi składkami niezależnie od formy zatrudnienia dla każdego ratownika medycznego o 400 zł od 1 lipca 2017 r. oraz o kolejne 400 zł od 1 stycznia 2018 r.

Taką podwyżkę ma też otrzymać dyspozytor medyczny w pozaszpitalnym systemie Państwowe Ratownictwo Medyczne - również niezależnie od formy zatrudnienia.

Więcej: wielkopolskie.naszemiasto.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account