Zaloguj
x
x
Zarejestruj
xOcena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Wspólny magazyn zarządzania kryzysowego utworzyło dziewięć gmin powiatu zielonogórskiego.

– Zgromadzenie sprzętu w jednym miejscu to same korzyści: pozwala na skrócenie czasu od rozpoczęcia akcji do rozpoczęcia udzielania pomocy mieszkańcom. Wszystko jest bowiem w zasięgu ręki – tłumaczy Dariusz Wróblewski, starosta zielonogórski.

Pomysł utworzenie wspólnego magazynu materiałowego pojawił się w trakcie nadzwyczajnego posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sierpniu tego roku. Brali w nim udział wszyscy wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu zielonogórskiego. – Gwałtowne zjawiska atmosferyczne powodują zwykle szkody lokalnie, w różnych miejscach powiatu. Konieczna jest wtedy koncentracja sprzętu i materiałów do szybkiego usunięcia szkód.

Podczas spotkania pojawiła się idea stworzenia przez dziewięć samorządów gminnych oraz samorządu powiatu wspólnego zasobu sprzętowo-materiałowego możliwego do natychmiastowego uruchomienia – tłumaczy starosta Wróblewski.

Czytaj więcej: rp.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account