Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ponad trzysta osób, które łącznie biorą udział nawet w dziewięciu tysiącach misji rocznie, każdego dnia spędza w śmigłowcu kilkanaście godzin. To codzienność pracowników Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

O ratownikach pracujących dla tej instytucji mówi się, że to "latający bohaterowie". - Elementy związane z lotnictwem wymagają lepszego przygotowania od całego personelu. Posiadamy dużo reguł i procedur, które mają ułatwić nam pracę w ekstremalnie deficytowych zdarzeniach. To na przykład pomaga nam wystartować niemal natychmiast, w 3. minucie od zgłoszenia - wyjaśnia Marcin Podgórski, ratownik medyczny, zastępca dyrektora LPR ds. ratownictwa medycznego, organizacji i planowania.
A zgłoszeń przybywa, bo coraz częściej w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia ofiary wypadków i chorzy są transportowani do szpitali śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

"Jadąc na groby bliskich spraw, by ten śmigłowiec nie leciał po ciebie" - to hasło wspólnej akcji portalu polskieradio.pl i Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wszystkich Świętych to moment, gdy często pokonujemy setki kilometrów, by odwiedzić groby naszych bliskich. W miastach i na trasach samochodów jest zdecydowanie więcej niż zwykle - niestety co roku pośpiech i brawura powodują, że przybywa nam miejsc gdzie płoną znicze. Polskie Radio apeluje o szczególną ostrożność.

Zwolnij! Spraw, aby ten śmigłowiec nie leciał po ciebie. Youtube.com/Polskie Radio

Więcej: polskieradio.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account