Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ponad trzysta osób, które łącznie biorą udział nawet w dziewięciu tysiącach misji rocznie, każdego dnia spędza w śmigłowcu kilkanaście godzin. To codzienność pracowników Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

O ratownikach pracujących dla tej instytucji mówi się, że to "latający bohaterowie". - Elementy związane z lotnictwem wymagają lepszego przygotowania od całego personelu. Posiadamy dużo reguł i procedur, które mają ułatwić nam pracę w ekstremalnie deficytowych zdarzeniach. To na przykład pomaga nam wystartować niemal natychmiast, w 3. minucie od zgłoszenia - wyjaśnia Marcin Podgórski, ratownik medyczny, zastępca dyrektora LPR ds. ratownictwa medycznego, organizacji i planowania.
A zgłoszeń przybywa, bo coraz częściej w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia ofiary wypadków i chorzy są transportowani do szpitali śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

"Jadąc na groby bliskich spraw, by ten śmigłowiec nie leciał po ciebie" - to hasło wspólnej akcji portalu polskieradio.pl i Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wszystkich Świętych to moment, gdy często pokonujemy setki kilometrów, by odwiedzić groby naszych bliskich. W miastach i na trasach samochodów jest zdecydowanie więcej niż zwykle - niestety co roku pośpiech i brawura powodują, że przybywa nam miejsc gdzie płoną znicze. Polskie Radio apeluje o szczególną ostrożność.

Zwolnij! Spraw, aby ten śmigłowiec nie leciał po ciebie. Youtube.com/Polskie Radio

Więcej: polskieradio.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account