Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Po tym wyroku kierowcy karetek będą się bali śpieszyć. Minął ponad tydzień od prawomocnego wyroku, w którym kierowca karetki został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata za spowodowanie śmiertelnego wypadku - czytamy w portalu expresselblag.pl

Przeprowadziliśmy mnóstwo rozmów z elblążanami odnośnie wyroku, który zapadł na kierowcy karetki, zdania są podzielone, jednak większość wskazuje, że wina powinna być obopólna ze wskazaniem większej winy jednak na kierowcę Hondy.

„Nie rozumiem tego wyroku, przecież kierowca ambulansu był na sygnale dźwiękowym i świetlnym, co sprawiało, że prowadził pojazd uprzywilejowany” – mówi w rozmowie z nami jeden z elblążan.

„Obawiam się, że po tym wyroku, kierowcy karetek w Elblągu będą się bali śpieszyć na wypadek, czy też inne zdarzenie, w którym są pilnie potrzebni, taki wyrok nie wróży nic dobrego – powiedział nam anonimowo jeden z funkcjonariuszy policji.

„Dla mnie tak wysoki wyrok też jest niezrozumiały, jestem zawodowym kierowcą sporo jeżdżę po Elblągu, nie wiem jak kierowca Hondy nie mógł usłyszeć sygnału dźwiękowego karetki, musiał go słyszeć, dźwięk ten jest charakterystycznie głośny, w mojej opinii to kierowca Hondy bardziej przyczynił się do tego tragicznego zdarzenia, nie mówię, że kierowca karetki w 100% zachował się prawidłowo, ale kara więzienia? To absurd!” – mówi nasz rozmówca, który zawodowo jeździ samochodem.

Wcześniej informowaliśmy: Kierowca karetki skazany. Wyrok jest prawomocny!

Czytaj więcej: expresselbląg.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account