Zaloguj
x
x
Zarejestruj
xOcena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

ambulans newsprinterTo był historyczny moment dla gminy Padew Narodowa i całego powiatu mieleckiego. Dziś otworzona została podstacja pogotowia, która pozwoli ratownikom medycznym działać jeszcze szybciej i jeszcze skuteczniej.

Nadszedł dziś piękny dzień, w którym oddajemy do użytku długo wyczekiwaną podstację pogotowia ratunkowego. Możemy być dumni z tej dużej i jakże ważnej inwestycji. Wykonaliśmy ją dzięki zaangażowaniu i dobrej współpracy pomiędzy wieloma osobami i instytucjami – mówił starosta Zbigniew Tymuła, dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu. Znaczny udział w nim miała Ewa Leniart – wojewoda podkarpacki – która w marcu, w ramach aktualizacji planu działania Systemu Ratownictwa Medycznego dla województwa podkarpackiego, wydała zgodę na utworzenie w Padwi podstacji pogotowia.

Bez wpisania stacji w plan województwa, nie byłaby ona kontraktowana. Warto było więc zabiegać o utworzenie tego miejsca, odbywać kolejne spotkania i wyjazdy czy wreszcie inwestować budynek, przed którym stoimy – mówił wójt Padwi Narodowej Robert Pluta. To właśnie gmina pokryła koszty związane z kompleksowym przygotowaniem obiektu pod funkcjonowanie w nim podstacji – warte około 720 tys. złotych.

Znaczy wydatek na rzecz podstacji poniosły również władze powiatu, które w marcu przekazały mieleckiemu pogotowiu wsparcie wysokości 600 tys. złotych. To w całości przeznaczone zostało na zakup w pełni wyposażonej, nowoczesnej karetki – od dziś stacjonującej w padewskiej podstacji.

Czytaj więcej: e-mielec24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account