Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Blisko tysiąc ratowników medycznych zgromadziła już po raz piąty największa w Polsce konferencja naukowa dla służb ratujących życie.

„Nie zależy nam na liczbach czy rekordach frekwencji. Chcemy pokazać siłę, jaką tworzy nasza grupa zawodowa w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego” – podkreślają organizatorzy.

Obecny podczas ceremonii otwarcia Marek Tombarkiewicz – podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia podkreślał, że prace nad długo oczekiwaną nowelizacją ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym wchodzą w decydującą fazę. Dodał, że liczy na szybkie zakończenie prac i wprowadzenie zmian. Minister złożył również wszystkim obecnym ratownikom medycznych życzenia z okazji obchodzonego w dniu 13 października święta ratownictwa medycznego.

Z okazji jubileuszu, tegoroczny Kongres zgromadził szczególnych gości. Wśród obecnych znaleźli się m.in. generał Stanisław Żmuda, dyrektor Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia Ministerstwa Obrony Narodowej, szef Służby Zdrowia Wojska Polskiego, Marek Haber – były wiceminister zdrowia, gen. Andrzej Mróz oraz dr Bogusław Kogut, wieloletni komendant Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie.

To był bardzo niespokojny, a zarazem niezwykle ważny rok dla ratowników medycznych. Ogólnopolski Protest i walki o podwyżki, manifestacja umiejętności zjednoczenia się w dążeniu do lepszych warunków zatrudnienia. Wprowadzane nowe systemy i dodatkowe obowiązki, planowane kolejne kluczowe zmiany w Systemie. Tak intensywny czas nie zwalnia jednak ratowników z obowiązku samodoskonalenia i ciągłego podnoszenia kwalifikacji.

Jak podkreślają uczestnicy jubileuszowej imprezy: „To my tworzymy system Państwowego Ratownictwa Medycznego i musimy być gotowi na każdą ewentualność. Zwłaszcza w tak gorącym okresie na arenie międzynarodowej”.

„Organizowane przez nas coroczna impreza jest już tradycyjnym punktem w kalendarzach kilkuset ratowników medycznych, z całego kraju. Już po raz piaty stwarzamy największą w Polsce platformę dyskusji o kondycji systemu opieki przedszpitalnej. Takich spotkań wymaga specyfika naszej pracy. Od naszych umiejętności i trafnie podejmowanych decyzji zależy życie naszych pacjentów” – podkreśla Adrian Stanisz, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego V Ogólnopolskiego Kongresu Ratowników Medycznych.

Czytaj więcej: medexpress.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account