Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Blisko tysiąc ratowników medycznych zgromadziła już po raz piąty największa w Polsce konferencja naukowa dla służb ratujących życie.

„Nie zależy nam na liczbach czy rekordach frekwencji. Chcemy pokazać siłę, jaką tworzy nasza grupa zawodowa w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego” – podkreślają organizatorzy.

Obecny podczas ceremonii otwarcia Marek Tombarkiewicz – podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia podkreślał, że prace nad długo oczekiwaną nowelizacją ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym wchodzą w decydującą fazę. Dodał, że liczy na szybkie zakończenie prac i wprowadzenie zmian. Minister złożył również wszystkim obecnym ratownikom medycznych życzenia z okazji obchodzonego w dniu 13 października święta ratownictwa medycznego.

Z okazji jubileuszu, tegoroczny Kongres zgromadził szczególnych gości. Wśród obecnych znaleźli się m.in. generał Stanisław Żmuda, dyrektor Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia Ministerstwa Obrony Narodowej, szef Służby Zdrowia Wojska Polskiego, Marek Haber – były wiceminister zdrowia, gen. Andrzej Mróz oraz dr Bogusław Kogut, wieloletni komendant Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie.

To był bardzo niespokojny, a zarazem niezwykle ważny rok dla ratowników medycznych. Ogólnopolski Protest i walki o podwyżki, manifestacja umiejętności zjednoczenia się w dążeniu do lepszych warunków zatrudnienia. Wprowadzane nowe systemy i dodatkowe obowiązki, planowane kolejne kluczowe zmiany w Systemie. Tak intensywny czas nie zwalnia jednak ratowników z obowiązku samodoskonalenia i ciągłego podnoszenia kwalifikacji.

Jak podkreślają uczestnicy jubileuszowej imprezy: „To my tworzymy system Państwowego Ratownictwa Medycznego i musimy być gotowi na każdą ewentualność. Zwłaszcza w tak gorącym okresie na arenie międzynarodowej”.

„Organizowane przez nas coroczna impreza jest już tradycyjnym punktem w kalendarzach kilkuset ratowników medycznych, z całego kraju. Już po raz piaty stwarzamy największą w Polsce platformę dyskusji o kondycji systemu opieki przedszpitalnej. Takich spotkań wymaga specyfika naszej pracy. Od naszych umiejętności i trafnie podejmowanych decyzji zależy życie naszych pacjentów” – podkreśla Adrian Stanisz, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego V Ogólnopolskiego Kongresu Ratowników Medycznych.

Czytaj więcej: medexpress.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account