Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 17 października br. po raz kolejny w cieszyńskim Starostwie obchodzone było święto Ratownictwa Medycznego.

Od niedawna funkcjonuje w naszym kraju nowy zawód, jakim jest ratownik medyczny, który obchodzi swoje święto 13 października. Dlatego też zgodnie z tym nowym zwyczajem cieszyński Starosta Powiatowy Janusz Król zaprosił liczne grono przedstawicieli tego nowego zawodu na uroczyste spotkanie w sali sesyjnej powiatu cieszyńskiego.

Wszystkich zaproszonych gości, dyr. Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego Jan Kawulok zapoznał z zadaniami, planami i osiągnięciami jego placówki. Bardzo szeroko zreferował zadania swojej placówki podkreślając wielokrotnie, że pogotowie jest służbą dla społeczeństwa.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi samorządowcy, oraz przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej i Straży Granicznej.

Władze państwowe reprezentował Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz. W godzinach poprzedzających to uroczyste spotkanie na rynku miejskim w Wiśle odbyła się bardzo ciekawa prezentacja sprzętu ratowniczego, oraz instruktaż udzielania pierwszej pomocy. Wicewojewoda Śląski, Starosta Cieszyński oraz Burmistrz Miasta Cieszyna skierowali do zebranych pracowników pogotowia serdeczne podziękowania za ich trudną pracę i poświęcenie w ratowaniu ludzkiego życia.

Czytaj więcej: gazetacodzienna.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account