Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Od 20 do 22 października trwać będzie akcja „Podaruj pluszaka ofierze wypadku”. Organizuje ją ratownik medyczny - Tomasz Modrzewski.

Skąd pomysł na zbiórkę? - Zaczęło się od tego, że zajmowałem się kiedyś Amelką, dziewczynką potrąconą przez pojazd. Zabierałem ją do karetki. Była cała roztrzęsiona. Brakowało mi w karetce czegoś, czym mógłbym ją zająć, co pomogłoby ją uspokoić. Pomyślałem, że dobrym pomysłem byłoby mieć w karetce jakiegoś pluszaka, na którym skupiłaby swoją uwagę. Dlatego organizuję zbiórkę - mówi Tomasz Modrzewski, ratownik medyczny.

Masz misia, którym dziecko się nie bawi? Akcja nabiera rozmachu, a to za sprawą wydarzenia utworzonego na facebooku (kliknij tutaj). Wiele osób już ją udostępniło, deklaruje wsparcie. - Zgłosiłem się do dyrektora szpitala w Brodnicy z pytaniem, czy byłby zainteresowany otrzymaniem misiów - dla dzieci przebywających na oddziale dziecięcym. Wyraził zainteresowanie. Na co dzień prowadzę kursy z udzielania pierwszej pomocy, od dwóch lat jestem ratownikiem wyjazdowym, jeżdżę w karetce Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu.

Pluszaki trafią również do tamtejszych karetek oraz tych z Grupy, czy Jabłonowa Pomorskiego, Radzynia Chełmińskiego i oczywiście do oddziału dziecięcego w szpitalu, w Brodnicy.

Czytaj więcej: pomorska.pl

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account