Zaloguj
x
x
Zarejestruj
xOcena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Od 20 do 22 października trwać będzie akcja „Podaruj pluszaka ofierze wypadku”. Organizuje ją ratownik medyczny - Tomasz Modrzewski.

Skąd pomysł na zbiórkę? - Zaczęło się od tego, że zajmowałem się kiedyś Amelką, dziewczynką potrąconą przez pojazd. Zabierałem ją do karetki. Była cała roztrzęsiona. Brakowało mi w karetce czegoś, czym mógłbym ją zająć, co pomogłoby ją uspokoić. Pomyślałem, że dobrym pomysłem byłoby mieć w karetce jakiegoś pluszaka, na którym skupiłaby swoją uwagę. Dlatego organizuję zbiórkę - mówi Tomasz Modrzewski, ratownik medyczny.

Masz misia, którym dziecko się nie bawi? Akcja nabiera rozmachu, a to za sprawą wydarzenia utworzonego na facebooku (kliknij tutaj). Wiele osób już ją udostępniło, deklaruje wsparcie. - Zgłosiłem się do dyrektora szpitala w Brodnicy z pytaniem, czy byłby zainteresowany otrzymaniem misiów - dla dzieci przebywających na oddziale dziecięcym. Wyraził zainteresowanie. Na co dzień prowadzę kursy z udzielania pierwszej pomocy, od dwóch lat jestem ratownikiem wyjazdowym, jeżdżę w karetce Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu.

Pluszaki trafią również do tamtejszych karetek oraz tych z Grupy, czy Jabłonowa Pomorskiego, Radzynia Chełmińskiego i oczywiście do oddziału dziecięcego w szpitalu, w Brodnicy.

Czytaj więcej: pomorska.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Polarowy
0 #1 Polarowy 2017-10-19 08:50
Kiedyś jakieś fundacje (min. fundacja PZU dla ofiar wypadków) dostarczały nam maskotki dla dzieci. Niestety tylko na początku, dzisiaj musimy sobie sami organizować miśki dla dzieci. Widać mają wyższe priorytety.
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account