Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Karetka z wyposażeniem kosztowała ponad pół miliona złotych. Miasto dołożyło do jej zakupu 250 tysięcy.

— Po wielu staraniach dostaliśmy zgodę na zakup i uruchomienie nowego zespołu ratownictwa. Dziękujemy radzie miasta, która podjęła uchwałę w tej sprawie oraz prezydentowi Elbląga Witoldowi Wróblewskiemu. Podziękowania należą się oczywiście również Michałowi Missanowi, koordynatorowi działu Ratownictwa Medycznego, który od dawna starał się, aby ta karetka trafiła do Elbląga — mówi Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

Nowy ambulans będzie "pracował" w zespole specjalistycznym.
— Aktualnie mamy pięć zespołów ratownictwa medycznego, trzy stacjonują w bazie przy ul. Orzeszkowej, dwa w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elbląg. Mamy również zespoły w Młynarach, Tolkmicku i Pasłęku — mówi Michał Missan, koordynator Działu Ratownictwa Medycznego.

Karetka jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt do ratowania życia. — Funkcjonuje niczym mały OIOM — wyjaśnia Michał Missan.

Ratowniczy tabor sukcesywnie wymieniany jest na nowy. Obecnie najstarszy ambulans ma 7 lat i już niebawem zostanie wycofany ze służby. Pozostanie jednak w rezerwie działu. W Dziele Ratownictwa Medycznego zatrudnionych jest obecnie 55 ratowników, 20 lekarzy, 10 pielęgniarek i 20 kierowców. Ratownicy wyjeżdżają na wezwania nawet sto razy w ciągu doby.

Robert Jendrukiewicz jako ratownik medyczny pracuje od 1988 roku. W ubiegły piątek (13.10) od wojewody warmińsko-mazurskiego odebrał medal za „Zasługi dla Ochrony Zdrowia”.

Czytaj więcej: dziennikelblaski.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account