Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Pogotowie, w postaci, jaką wszyscy znamy, powstało 20 lat temu. Ma więc okrągłe urodziny. Dodatkowo 13 października przypada świętowany w całej Polsce Dzień Ratownictwa Medycznego. Nic więc dziwnego, że na uroczystości zorganizowanej z tej okazji w płockim teatrze było wyjątkowo podniośle.

W pierwszych rzędach zasiedli politycy, urzędnicy i szefowie instytucji współpracujących z płockim pogotowiem, na scenie stały kosze kwiatów i specjalny stół na wszystkie statuetki, medale i odznaczenia. Wprowadzono sztandar Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku, zabrzmiał hymn. Na widowni było pomarańczowo od kurtek ratowników, którzy przyszli do teatru w strojach służbowych.

Obejrzyj galerię zdjęć z uroczystości

Lucyna Kęsicka, dyrektorka WSPRiTS, dziękowała lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom, dyspozytorom, wszystkim zatrudnionym w stacji i tym, którzy przez te lata ją wspierali.

– Wasza praca wymaga niezwykłego profesjonalizmu, panowania nad stresem, emocjami, niesiecie pomoc nieraz w bardzo trudnych, ekstremalnych warunkach – zwracała się do swoich współpracowników. – Ale też realizujecie misję najpiękniejszą z możliwych – ratujecie ludzkie życie.

W piątek w teatrze była mowa także o dalekiej drodze, jaką przeszło pogotowie – od raczkującej jednostki, której ekipy jeździły do chorych dużymi fiatami, po dobrze wyposażoną instytucję, z własną bazą szkoleniową, 30 zespołami ratownictwa medycznego, w tym wodnym i typu „N”, czyli dedykowanym noworodkom. Dziś płocka stacja obejmuje swym działaniem dziewięć powiatów i stoi na straży zdrowia i życia ich 800 tys. mieszkańców.

Czytaj więcej: plock.wyborcza.pl

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account