Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Pogotowie, w postaci, jaką wszyscy znamy, powstało 20 lat temu. Ma więc okrągłe urodziny. Dodatkowo 13 października przypada świętowany w całej Polsce Dzień Ratownictwa Medycznego. Nic więc dziwnego, że na uroczystości zorganizowanej z tej okazji w płockim teatrze było wyjątkowo podniośle.

W pierwszych rzędach zasiedli politycy, urzędnicy i szefowie instytucji współpracujących z płockim pogotowiem, na scenie stały kosze kwiatów i specjalny stół na wszystkie statuetki, medale i odznaczenia. Wprowadzono sztandar Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku, zabrzmiał hymn. Na widowni było pomarańczowo od kurtek ratowników, którzy przyszli do teatru w strojach służbowych.

Obejrzyj galerię zdjęć z uroczystości

Lucyna Kęsicka, dyrektorka WSPRiTS, dziękowała lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom, dyspozytorom, wszystkim zatrudnionym w stacji i tym, którzy przez te lata ją wspierali.

– Wasza praca wymaga niezwykłego profesjonalizmu, panowania nad stresem, emocjami, niesiecie pomoc nieraz w bardzo trudnych, ekstremalnych warunkach – zwracała się do swoich współpracowników. – Ale też realizujecie misję najpiękniejszą z możliwych – ratujecie ludzkie życie.

W piątek w teatrze była mowa także o dalekiej drodze, jaką przeszło pogotowie – od raczkującej jednostki, której ekipy jeździły do chorych dużymi fiatami, po dobrze wyposażoną instytucję, z własną bazą szkoleniową, 30 zespołami ratownictwa medycznego, w tym wodnym i typu „N”, czyli dedykowanym noworodkom. Dziś płocka stacja obejmuje swym działaniem dziewięć powiatów i stoi na straży zdrowia i życia ich 800 tys. mieszkańców.

Czytaj więcej: plock.wyborcza.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account