Zaloguj
x
x
Zarejestruj
xOcena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Dziś nad ranem do siedziby Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu wkroczyli funkcjonariusze Wydziału do Walki z Korupcją dolnośląskiej Komendy Wojewódzkiej. Dyrektor pogotowia został zatrzymany.

- Dyrektor pogotowia został zatrzymany. Prowadzimy w tej sprawie czynności. Nic więcej nie mogę powiedzieć - mówi Małgorzata Klaus, rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Zatrzymanie dyrektor ma związek z zakupami i inwestycjami prowadzonymi przez pogotowie. Śledztwo zostało wszczęte w związku z niepokojącymi sygnałami, które wpływały do policji. Chodzi o zakupy samochodów a także inwestycje związane z modernizacją obiektów pogotowia. - Wołów, Środa Śląska, Trzebnica.

Przypomnijmy, że już w czerwcu tego roku policjanci pojawili się w siedzibie wrocławskiego pogotowia przy ul. Ziębickiej. Zabezpieczali wówczas dokumenty dotyczące zakupów i inwestycji prowadzonych przez tę instytucję.

Przeglądano dokumenty od roku 2000. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa i Wydział do Walki z Korupcją dolnośląskiej Komendy Wojewódzkiej. W czerwcu kilka godzin przed akcją na Ziębickiej, CBŚP weszło do domu dyrektora pogotowia oraz do domu dyrektor finansowej.

Czytaj więcej: gazetawroclawska.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account