Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zatrzymani do rutynowej kontroli drogowej kierowcy będą mogli już po raz drugi skorzystać z przyspieszonego kursu pierwszej pomocy. Wspólna akcja edukacyjna policji i szpitala odbędzie się 13 października br. w godz. 09.00-11.00 w Szpęgawsku. Data jest nieprzypadkowa – w tym dniu obchodzony jest Dzień Ratownictwa Medycznego.

Celem akcji jest uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego zagrożeń, jakie płyną z niewłaściwych zachowań za kierownicą oraz nieznajomości zasad udzielania pierwszej pomocy. Lekceważenie przepisów drogowych niejednokrotnie staje się przyczyną ludzkich tragedii, natomiast umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej nierzadko jedyną szansą dla ofiar wypadków drogowych – już po 4 minutach od nagłego zatrzymania krążenia szanse na przeżycie poszkodowanego drastycznie maleją. Umiejętne udzielenie pomocy osobie lub osobom poszkodowanym w zdarzeniu kryzysowym jest nie tylko obowiązkiem prawnym, ale i moralnym ze strony każdej osoby obecnej na miejscu zdarzenia.

Kierowcy, ale i także pasażerowie będą mieli możliwość skorzystania z lekcji pierwszej pomocy prowadzonej przez ratowników medycznych oraz sprawdzenia swoich umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy na fantomach. Każdy kto weźmie udział w przyspieszonym kursie otrzyma certyfikat, brelok ratowniczy oraz materiały edukacyjne.

Czytaj więcej: starogardgdanski.naszemiasto.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account