Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Forum Ratownicze
Galeria ratownicza
Komentarze użytkowników
Przeszukuj - Kategorie
Artykuły
Przeszukuj - Tagi
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Hufiec ZHP Białystok zaprasza w najbliższą niedzielę (8.10) na zawody w pierwszej pomocy i piknik miejski. Atrakcji z pewnością nie zabraknie.

Harcerze organizują zawody w pierwszej pomocy pt. "I Ty możesz zostać Bohaterem". W przedsięwzięciu mogą wziąć udział wszyscy uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W międzyczasie odbędzie się też piknik miejski.

Umiejętne udzielanie pomocy jest niezwykle ważne. Często uratowanie życia ludzkiego zależy od zachowań świadków zdarzenia. Pierwsze minuty - zanim przyjedzie karetka - mogą być kluczowe.

Hufiec ZHP Białystok chce propagować pierwszą pomoc i zachęcać, by jak najwięcej osób się jej uczyło. W związku z tym pojawił się pomysł organizacji zawodów pt. "I Ty możesz zostać Bohaterem". Uczestnicy będą mieli szansę sprawdzenia swoich umiejętności i ich ewentualnego udoskonalenia.

W centrum Białegostoku rozmieszczone zostaną punkty zawodów - a na nich symulowane będą sytuacje zagrożenia życia. Mogą nimi być np. wypadek samochodowy, napad drgawek, zatrzymanie krążenia czy cukrzyca. Zachowania zawodników będą oceniane przez ratowników Harcerskiej Szkoły Ratownictwa ZHP.

Czytaj więcej: bialystokonline.pl

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account