Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Seminaria, przygotowanie i wygłoszenie referatu, przedstawienie komunikatu, udział w posiedzeniach szkoleniowych, udział w kongresach, zjazdach i konferencjach, to najnowsze regulacje ministerstwa zdrowia dotyczące doskonalenia zawodowego ratowników medycznych.

Nowe przepisy właśnie weszły w życie.

Doskonalenia zawodowe ratowników medycznych będzie realizowane w pięcioletnich okresach rozliczeniowych. Za zrealizowanie każdej z form kształcenia będą przyznawane punkty edukacyjne. W jednym okresie rozliczeniowym ratownik medyczny będzie musiał zdobyć przynajmniej 200 takich punktów, z czego przynajmniej 120 za udział w kursie doskonalącym zakończonym egzaminem.

Jak ocenia MZ, wejście w życie rozporządzenia w sprawie doskonalenia zawodowego ratowników medycznych przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów.

Zapoznaj się z dokumentem: Rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia dotyczące doskonalenia zawodowego ratowników medycznych

Źródło: politykazdrowotna.com

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account