Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dwaj serdeczni koledzy kiedyś spotkali się, pogadali i doszli do wniosku, że dzieci nie mogą się bać, muszą zachować spokój i wiedzieć, co robić w kryzysowej sytuacji. I tak od czterech lat, dzięki budżetowi obywatelskiemu, szkolą maluchy z udzielania pierwszej pomocy w ramach programu „Mali Ratownicy”.

Czerwiec, droga pod Międzychodem. Autobus, którym jechało ośmioro uczniów podstawówki uderzył w drzewo. Kierowca i nauczycielka nieruchomo leżeli we krwi. Gdy sześcioro dzieci z przerażaniem patrzyło w ich stronę, Gabrysia i Kuba, uczniowie szóstej klasy podstawówki, przystąpili do udzielania pierwszej pomocy.

Zachowali się jak zawodowcy, dzięki czemu wszystko skończyło się szczęśliwie. I właśnie takie historie przyświecają dwóm kolegom, którzy z udzielania pierwszej pomocy szkolą dzieciaki w Krakowie.

Ściana do przeskoczenia

Zaczęło się nieśmiało, od jednej dzielnicy. Gdy jednak okazało się, że to świetny i bardzo pożyteczny pomysł, to projekt „Mali Ratownicy” szybko zaczął mieć rozmach ogólnomiejski i dziś w jego ramach przeszkolono już 1000 dzieci!

Za wszystkim stoją Maciej Kotarba i Paweł Łukasiewicz. – Pomysł pojawił się podczas naszych wspólnych rozmów. Paweł od lat pasjonuje się nauczaniem pierwszej pomocy na każdym poziomie, czyli dla każdej z grup wiekowych – od laików, po zawodowców. On lubi uczyć, a ja przygotowywać projekty, więc świetnie się dobraliśmy – uśmiecha się pan Maciej.

Czytaj więcej: krknews.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account