Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W piątek odbyło się uroczyste przekazanie nowych karetek dla Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. Karetki zastąpią wysłużone pojazdy, które mają już po kilkaset tysięcy kilometrów na liczniku.

W piątek, 29 września, w Tomaszowskim Centrum Zdrowia odbyła się uroczystość przekazania dwóch nowych karetek, które zastąpią wysłużone pojazdy, które dziś jeżdżą ratując życie na terenie całego powiatu. Niektóre z nich mają już ponad 400 tys. km na liczniku.

Symbolicznego przekazania kluczyków dokonali Mirosław Kukliński, starosta powiatu tomaszowskiego oraz Krzysztof Zarychta, prezes zarządu Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. Kluczyki odebrali pracownicy pogotowia oraz Dawid Budny, kierownik pogotowia ratunkowego. Pojazdy poświęcił ks. Zygmunt Nitecki, proboszcz parafii NMP Królowej Polski.

Łączny koszt zakupu obu karetek to 1,2 mln zł i w całości będzie on pokryty ze środków własnych szpitala, na kredyt. Nowe pojazdy to mercedesy, jeden to karetka typu P, czyli podstawowa, a drugi typu S czyli specjalistyczna. Samochody wyposażone są w automatyczne skrzynie biegów, 3-litrowe silniki o mocy 190 KM, najmocniejsze jakie są dziś dostępne w ofercie mercedesa. Ich wyposażenie, najnowocześniejsze na rynku, było konsultowane z pracownikami pogotowia.

Na tym nie koniec zakupów dla pogotowia ratunkowego, w najbliższym czasie do szpitala dotrą dwie kolejne karetki. Pierwsza z nich zostanie zakupiona dzięki dotacji przekazanej ze środków rządowych, czwarta karetka transportowa zostanie zakupiona przez powiat tomaszowski.

Czytaj więcej: tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account