Zaloguj
x
x
Zarejestruj
xOcena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W piątek w Skawinie zostaną rozegrane 8. Mistrzostwa Krakowa i Powiatu Krakowskiego w Ratownictwie Medycznym i Drogowym Służb Mundurowych. Przy okazji prowadzona będzie akcja krwiodawstwa i rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych.

Zaplanowane zostały zmagania drużyn ratowniczych straży pożarnej, straży miejskiej, służby lotniskowej, pogotowia wodnego, inspekcji transportu drogowego, policji i służby więziennej. Będą prowadzone jednocześnie w czterech miejscach gminy Skawina: starorzecze w Skawinie; Radziszów - parking przed OSP w Radziszowie; boisko piłkarskie w Rzozowie; strefa ekonomiczna w Kopance. Czteroosobowe drużyny biorące udział w mistrzostwach będą musiały zmierzyć się z czterema zadaniami, które będą oceniane przez sędziów. całe wydarzenie rozpocznie się o godz. 7.30, a zakończy o 15. Zakończenie mistrzostw i wręczenie nagród odbędzie się w parku miejskim.

Straż pożarna planuje organizacje pokazów i atrakcji dla mieszkańców, uczniów szkół i przedszkolaków - na parkingu i boisku Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Mickiewicza. Podczas mistrzostw przewidywane są utrudnienia m.in. dla kierowców. Wyłączony zostanie parking przy ul. Żwirki i Wigury już od czwartku 28 września od godz. 20 do 29 września do godz. 17.

Drużyny zgłoszone do rywalizacji: 1. OSP Gmina Skawina 2. Lotniskowa Służba Ratowniczo-Gaśnicza w Kraków-Balice 3. Straż Miejska Miasta Krakowa 4. Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego 5. Krakowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe 6. Komenda Miejska Policji w Krakowie 7. Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Krakowie 8. Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP w Skawinie 9. Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie 10. Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP nr 1 11. Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP nr 2 12. Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP nr 3 13. Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP nr 4 14. Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP nr 5 15. Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP nr 6 16. Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP nr 7

Czytaj więcej: dziennikpolski24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account