Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Szczecińskie pogotowie ratunkowe zmieni swoją siedzibę. Obecna, w zabytkowej willi przy al. Wojska Polskiego jest w opłakanym stanie i nie spełnia warunków odpowiednich dla służb ratunkowych, stąd decyzja o budowie nowej siedziby w zupełnie nowym miejscu.

- Budynek przy al. Wojska Polskiego jest pod ochroną konserwatora zabytków - mówi Elżbieta Sochanowska z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. - Przyznam, że ta siedziba jest dla nas nieco kłopotliwa. Położenie jest dobre, ale sam budynek jest nieadekwatny do naszych potrzeb. Remontu zrobić tam nie możemy ze względu na to, że jest to zabytek i nie możemy dostosować budynku do standardów, które obecnie obowiązują.

Właśnie został powołany zespół projektowy, który zajmie się przygotowaniem koncepcji nowego budynku przy ulicy Twardowskiego.

To oznacza wielką wyprowadzkę z obecnej siedziby przy Wojska Polskiego. Na to jednak przyjdzie nam jeszcze poczekać. Prace związane z budową nowej siedziby mają się rozpocząć za rok.

Źródło: szczecin.eska.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account