Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Forum Ratownicze
Galeria ratownicza
Komentarze użytkowników
Przeszukuj - Kategorie
Artykuły
Przeszukuj - Tagi
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Szczecińskie pogotowie ratunkowe zmieni swoją siedzibę. Obecna, w zabytkowej willi przy al. Wojska Polskiego jest w opłakanym stanie i nie spełnia warunków odpowiednich dla służb ratunkowych, stąd decyzja o budowie nowej siedziby w zupełnie nowym miejscu.

- Budynek przy al. Wojska Polskiego jest pod ochroną konserwatora zabytków - mówi Elżbieta Sochanowska z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. - Przyznam, że ta siedziba jest dla nas nieco kłopotliwa. Położenie jest dobre, ale sam budynek jest nieadekwatny do naszych potrzeb. Remontu zrobić tam nie możemy ze względu na to, że jest to zabytek i nie możemy dostosować budynku do standardów, które obecnie obowiązują.

Właśnie został powołany zespół projektowy, który zajmie się przygotowaniem koncepcji nowego budynku przy ulicy Twardowskiego.

To oznacza wielką wyprowadzkę z obecnej siedziby przy Wojska Polskiego. Na to jednak przyjdzie nam jeszcze poczekać. Prace związane z budową nowej siedziby mają się rozpocząć za rok.

Źródło: szczecin.eska.pl

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account