Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ratownicy medyczni z Włocławka dotąd nie dostali podwyżki pensji, którą wywalczyli protestem kilka miesięcy temu. Obwiniają dyrektora szpitala. - Obawiamy się, że nie zobaczymy należnych nam pieniędzy, a dyrektor pieniądze na podwyżki przeznaczy na inne cele - napisali do DDWloclawek.pl

Chodzi o pieniądze, o które ratownicy medyczni walczyli od maja. O proteście 130 ratowników medycznych pracujących w pogotowiu ratunkowym we Włocławku i na szpitalnym oddziale ratunkowym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego informowaliśmy na Dzień Dobry Włocławek.

Protesty przyniosły efekt. W lipcu minister zdrowia obiecał ratownikom medycznym z całej Polski podwyżki - 400 zł od lipca i kolejne 400 zł od stycznia. Ratownicy z Włocławka alarmują jednak, że obiecanych pieniędzy jeszcze nie zobaczyli, choć środki przeznaczone na podwyżki są na koncie szpitala.

W wiadomości, która ostatnio dotarła do Dzień Dobry Włocławek, ratownicy medyczni piszą (pisownia oryginalna):

- My Ratownicy Medyczni Szpitala we Włocławku pracujący w SOR jak i Zespołach Ratownictwa Medycznego, zwracamy się do Państwa z ogromna prośbą o zainteresowanie się naszą sprawą. Od maja prowadzony był w całym kraju ogólnopolski protest ratowników medycznych, zawarliśmy w nim postulaty przede wszystkim wzrostu płac. Dnia 18 lipca zostało podpisane porozumienie reprezentacji związków zawodowych z przedstawicielami ministerstwa zdrowia odnośnie podwyżek. Zagwarantowano w nim podwyżkę liczoną od lipca 400 zł brutto brutto w przeliczenia na etat dla każdego ratownika medycznego medycznego pracującego w zakładzie opieki zdrowotnej, który ma podpisany kontrakt z NFZ na świadczenia zdrowotne. Pieniądze poszczególnym szpitalom na zapewnienie podwyżek przekazał wojewoda i NFZ odpowiedni do województwa. W zdecydowanej większości miast w Polsce wypłacono już ratownikom podwyżki. Niestety Dyrektor WSS Włocławek takowych pieniędzy nie chce nam wypłacić, choć je ciężko wywalczyliśmy i się nam po prostu należą. Podobno zasłania się brakiem aktu prawnego, choć inne szpitale nie widziały żadnego problemu aby przekazać ratownikom należnym ich pieniędzy. Na te podwyżki Szpital dostał pieniądze. Dyrektor nie wypłaca ich z budżetu szpitala a ze środków przekazanych przez wojewodę i NFZ. Obawiamy się że nie zobaczymy należnych nam pieniędzy a Dyrektor przekazane pieniądze na podwyżki przeznaczy na inne cele ale na pewno nie na pracowników.

Czytaj więcej: ddwloclawek.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

MarcinDad
-6 #1 MarcinDad 2017-09-27 18:41
Pozwalnialbym ich na miejscu dyrektora a w ifh miejsce przyjal tych ktorym stawka odpowiada i chca pracowac.
Zgłoś administratorowi
Polarowy
0 #2 Polarowy 2017-10-17 23:33
Ty widać to chyba nie z tej planety jesteś .... :oops:
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account