Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W nowotomyskim pogotowiu jeżdżą obecnie trzy karetki systemowe oraz kilka transportowych. Te pierwsze są w ciągłej eksploatacji, by jak najszybciej nieść pomoc potrzebującym. Karetka specjalistyczna, obsługująca cały powiat stacjonuje na terenie nowotomyskiego szpitala i jest to najnowsze auto w taborze. Została zakupiona kilka lat temu z pełnym wyposażeniem.

Pozostałe dwa pojazdy, to tak zwane karetki podstawowej. Jedna na co dzień stoi w Zbąszyniu, druga w Opalenicy. Właśnie ta opalenicka „P-etka” jest najbardziej wyeksploatowanym pojazdem. Volkswagen LT, choć na pierwszy rzut oka wygląda całkiem dobrze, jest już autem mocno zużytym. W związku z władze nowotomyskiego szpitala chciałyby go wymienić na nowy. - Mieliśmy plany, by nową podstawową karetkę dla podstacji w Opalenicy kupić w tym roku - mówi nam dyrektor SP ZOZ Janusz Nowak. - Nasze plany musimy jednak nieco przesunąć w czasie - nie ukrywa.

Głównym powodem, który opóźni zakup karetki jest modernizacja III kondygnacji szpitala. Prace budowlane już tam zakończono. Obecnie trwają odbiory. Jednak podstawą jest sprzęt i wyposażenie. - Wkrótce ogłaszać będziemy przetargi na dostawę i montaż odpowiedniego sprzętu na blok operacyjny, a także na oddział łóżkowy. To jest nasz priorytet. Mamy nadzieję, że wszystko rozstrzygnie się w ciągu dwóch najbliższych miesięcy, tak by w grudniu oddział oddać do użytku naszym pacjentom - informuje nas Janusz Nowak. W związku z tym, zakup karetki należy przełożyć na przyszły rok. - Mamy nadzieję, że zakup uda nam się zrealizować w 2018 roku. Szacunkowy koszt tego typu pojazdu to około 300 tysięcy złotych - wyjaśnia nam szef nowotomyskiego szpitala.

Najważniejsze jest w tym wszystkim to, by podstacja w Opalenicy nadal funkcjonowała. Pojawiały się bowiem plotki, że mogłaby zostać zlikwidowana, a wówczas karetka wróciłaby do Nowego Tomyśla. Nie były to wątpliwości bez podstaw, bo wcześniej graniczna data funkcjonowania podstacji określona była na czerwiec 2017 roku. Teraz już takiej daty nie ma.

Czytaj więcej: nowytomysl.naszemiasto.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account