Zaloguj
x
x
Zarejestruj
xOcena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Uroczystość poświęcenia i oddania ich do użytku odbyła się 18 września 2017 roku. Ambulanse poświęcił kapelan ksiądz Grzegorz Wójcik, a kluczyki do nowych ambulansów uroczyście przekazał prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Koszt zakupu ambulansów razem z ich wyposażeniem to kwota około 1 miliona 400 tysięcy złotych. Dofinansowanie w wysokości 500 tysięcy złotych zostało przekazane z budżetu Gminy miasta Radom.

"Słowa podziękowania, za zakup tych karetek trzeba przekazać na ręce radnych -mówi prezydent Radosław Witkowski. - To oni zdecydowali się na zakup jednego z pojazdów". Drugi ambulans udało się kupić dzięki temu, że Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego ma oszczędności. To zasługa dyrektora stacji Piotra Kowalskiego.

W 2015 roku zakupiliśmy jedną karetkę, rok temu dwie i w tym roku również dwie. Mam nadzieję, że decyzją radnych 2018 roku kupimy chociaż jedną karetkę mówił prezydent.

Z nowego zakupu zadowolony jest Piotr Kowalski dyrektor Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. -Obecnie posiadamy 18 karetek, z czego połowa jest już bardzo mocno wysłużona. Niektóre mają przebiegi powyżej 400 tyś. kilometrów - tłumaczy Piotr Kowalski. - staramy się dbać o sprzęt, niemniej jednak bez nowych zakupów nie będziemy w stanie docierać do osób, które potrzebują pomocy. Zakup pięciu samochodów w ostatnich latach napawa optymizmem. Jednak by w pełni zaspokoić nasze potrzeby, trzeba kupować co roku dwie albo nawet trzy karetki.
Samochody, które dzisiaj otrzymaliśmy, są w pełni wyposażone. Spełniają wszystkie standardy zarówno europejskie, jak i światowe. Jedna z karetek ma wyposażenie pochodzące ze Stanów Zjednoczonych.

Jeden z zakupionych ambulansów to pojazd furgon marki MERCEDES-BENZ "Sprinter", drugi został zabudowany na pojeździe ciężarowym marki MERCEDES-BENZ "Sprinter" (kabina z ramą nośną) i jest przystosowany do zamocowania kontenera sanitarnego. Jest to pierwszy tego typu ambulans zakupiony przez RSPR w Radomiu. Ambulanse posiadają najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa jazdy oraz wzmocnione zawieszenie gwarantujące pełny komfort transportu pacjenta nawet w ekstremalnie trudnych warunkach drogowych i atmosferycznych.

Wymiana taboru, jest dla Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego priorytetem. Zespoły Ratownictwa Medycznego w 2016 roku wyjeżdżały w samym Radomiu średnio 110 razy na dobę. Był to najwyższy wskaźnik na Mazowszu. W 2017 roku w okresie od stycznia do lipca średnia ilość wyjazdów ZRM na dobę wynosiła w Radomiu 117.
Do RSPR należy 13 Zespołów Ratownictwa Medycznego, które w tym roku w okresie od stycznia do końca lipca wyjeżdżały prawie 25 tysięcy razy. Szacujemy, że końca roku będzie to ponad 42 tysiące razy.

Razem z wyjazdami zespołów w całym rejonie operacyjnym do końca 2017 roku będzie około 75 tysięcy wyjazdów.

Czytaj więcej: pogotowie.radom.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account