Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Forum Ratownicze
Galeria ratownicza
Komentarze użytkowników
Przeszukuj - Kategorie
Artykuły
Przeszukuj - Tagi
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Związkowcy NSZZ Solidarność 80 i ratownicy medyczni z Podkarpacia pikietowali przed siedzibą Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. To element ogólnoeuropejskiej kampanii Unia Płac.

Inicjatorzy akcji chcą, żeby Polacy za tę samą pracę otrzymywali wynagrodzenia na poziomie pracowników w zachodniej Europie. Podczas kolejnych spotkań w całej Polsce będą też zbierać podpisy pod petycją w tej sprawie do Komisji Europejskiej.

Organizatorzy pikiety podkreślali dziś, że w tym roku minęło 13 lat odkąd Polska wstąpiła do Unii Europejskiej, a Polacy ciągle za taką samą pracę zarabiają nawet wielokrotnie mniej niż Niemcy, Francuzi czy Anglicy.

Zdaniem związkowców Solidarności 80 jedną z najbardziej pokrzywdzonych grup zawodowych są ratownicy medyczni, których zarobki są żenująco niskie. Jak podkreślali dziś pracownicy, mimo wywalczonych już przez rząd podwyżek: 400 złotych wypłacanych od lipca oraz kolejnych 400 od stycznia przyszłego roku - nadal będą zarabiać mniej niż pielęgniarki.

Podwyżkę dostają tylko ratownicy zatrudnieni w zespołach ratownictwa medycznego. Ratownicy zatrudnieni w oddziałach szpitalnych tych podwyżek nie otrzymują.

Czytaj więcej: rzeszow.tvp.pl

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account