Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Do tragicznego wypadku doszło we wtorek 19.09.2017 r. po południu podczas drugiego dnia największych w tym roku manewrów z udziałem Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki RP na Bałtyku, pod kryptonimem Kormoran-17. Zginął jeden z uczestników ćwiczeń. Sprawę bada prokuratura.

Do tragedii doszło po godz. 14. Jak na razie nie wiadomo, jakie są dokładne przyczyny wypadku.

- Podczas wykonywania jednego z epizodów manewrów przy udziale okrętu i śmigłowca, związanego z poszukiwaniem i ratownictwem, ratownik medyczny wypadł z maszyny i spadł na pokład jednostki - mówi kpt. Marcin Braszak, oficer prasowy Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki RP. - Poniósł śmierć. Na razie nie udzielamy dalszych komentarzy.

Przedstawiciele Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej RP zapowiedzieli, że w związku z wypadkiem opublikują w najbliższym czasie komunikat. Zanim jednak to się stanie, o śmierci ratownika medycznego chcą zawiadomić jego rodzinę.

To kolejny tragiczny wypadek, do którego doszło ostatnio na Bałtyku. 9 września 2017 r. podczas manewrów wojskowych u wybrzeży szwedzkiej Karlskrony doszło do nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego śmierć poniósł polski żołnierz.

Czytaj więcej: gdynia.naszemiasto.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account