Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Do tragicznego wypadku doszło we wtorek 19.09.2017 r. po południu podczas drugiego dnia największych w tym roku manewrów z udziałem Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki RP na Bałtyku, pod kryptonimem Kormoran-17. Zginął jeden z uczestników ćwiczeń. Sprawę bada prokuratura.

Do tragedii doszło po godz. 14. Jak na razie nie wiadomo, jakie są dokładne przyczyny wypadku.

- Podczas wykonywania jednego z epizodów manewrów przy udziale okrętu i śmigłowca, związanego z poszukiwaniem i ratownictwem, ratownik medyczny wypadł z maszyny i spadł na pokład jednostki - mówi kpt. Marcin Braszak, oficer prasowy Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki RP. - Poniósł śmierć. Na razie nie udzielamy dalszych komentarzy.

Przedstawiciele Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej RP zapowiedzieli, że w związku z wypadkiem opublikują w najbliższym czasie komunikat. Zanim jednak to się stanie, o śmierci ratownika medycznego chcą zawiadomić jego rodzinę.

To kolejny tragiczny wypadek, do którego doszło ostatnio na Bałtyku. 9 września 2017 r. podczas manewrów wojskowych u wybrzeży szwedzkiej Karlskrony doszło do nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego śmierć poniósł polski żołnierz.

Czytaj więcej: gdynia.naszemiasto.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account