Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Budowa nowej siedziby pogotowia ratunkowego przy ul. Mikołowskiej powinna się rozpocząć na początku przyszłego roku. 7 sierpnia miasto wydało inwestorowi dokument, w którym uzgodniło z nim projekt budowy zjazdu z drogi publicznej. 10 dni później inwestor złożył wniosek o wydanie pozwolenia na budowę stacji.

Brak uzgodnienia był od kwietnia tego roku kością niezgody pomiędzy gminą a inwestorem. Wydanie dokumentu oznacza, że pojazdy pogotowia będą mogły korzystać ze zjazdu na ulicę Mikołowską i że skończyły się dyskusje nad drogą dojazdową dla karetek.

Dokument został wydany na wniosek inwestora 2 sierpnia br. Wcześniej jednak (2 maja) miasto przychyliło się do wniosku dyrektora budowy siedziby pogotowia ratunkowego o zmianę posiadanej decyzji lokalizacyjnej dotyczącej zjazdu z drogi publicznej (z ul. Mikołowskiej) mającej charakter tymczasowy (wydanej na czas prowadzenia inwestycji), na decyzję lokalizacyjną na czas nieokreślony. Tym sposobem zniknęły przeszkody, z powodu których nie mogłaby się rozpocząć budowa stacji pogotowia. Koszty budowy drogi dojazdowej i zjazdów były bowiem kluczowe dla rozpoczęcia inwestycji.

Przypomnijmy. Problem powstał w chwili, gdy Państwowa Straż Pożarna zrezygnowała z budowy pierwotnie planowego przebiegu drogi dojazdowej do komendy. Ta miała powstać od strony ul. 1000-lecia PP i była częścią drogi dojazdowej, z której w swoich planach inwestycyjnych zamierzała korzystać także stacja pogotowia ratunkowego. Rezygnacja przez PSP z budowy znacznej części tej drogi podrażała koszty budowy pogotowia tak dalece, że jego powstanie w Mysłowicach stanęło pod znakiem zapytania.

Dyrektor pogotowia w tej sytuacji domagał się zgody na zjazd dla karetek na ul. Mikołowską, jak w przypadku wozów straży pożarnej. Miasto zaś uzależniało wydanie zgody od zmiany zapisów w akcie notarialnym, według których droga dojazdowa miała przebiegać ulicą 1000-lecia PP.

Czytaj więcej: mysnet.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account