Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Budowa nowej siedziby pogotowia ratunkowego przy ul. Mikołowskiej powinna się rozpocząć na początku przyszłego roku. 7 sierpnia miasto wydało inwestorowi dokument, w którym uzgodniło z nim projekt budowy zjazdu z drogi publicznej. 10 dni później inwestor złożył wniosek o wydanie pozwolenia na budowę stacji.

Brak uzgodnienia był od kwietnia tego roku kością niezgody pomiędzy gminą a inwestorem. Wydanie dokumentu oznacza, że pojazdy pogotowia będą mogły korzystać ze zjazdu na ulicę Mikołowską i że skończyły się dyskusje nad drogą dojazdową dla karetek.

Dokument został wydany na wniosek inwestora 2 sierpnia br. Wcześniej jednak (2 maja) miasto przychyliło się do wniosku dyrektora budowy siedziby pogotowia ratunkowego o zmianę posiadanej decyzji lokalizacyjnej dotyczącej zjazdu z drogi publicznej (z ul. Mikołowskiej) mającej charakter tymczasowy (wydanej na czas prowadzenia inwestycji), na decyzję lokalizacyjną na czas nieokreślony. Tym sposobem zniknęły przeszkody, z powodu których nie mogłaby się rozpocząć budowa stacji pogotowia. Koszty budowy drogi dojazdowej i zjazdów były bowiem kluczowe dla rozpoczęcia inwestycji.

Przypomnijmy. Problem powstał w chwili, gdy Państwowa Straż Pożarna zrezygnowała z budowy pierwotnie planowego przebiegu drogi dojazdowej do komendy. Ta miała powstać od strony ul. 1000-lecia PP i była częścią drogi dojazdowej, z której w swoich planach inwestycyjnych zamierzała korzystać także stacja pogotowia ratunkowego. Rezygnacja przez PSP z budowy znacznej części tej drogi podrażała koszty budowy pogotowia tak dalece, że jego powstanie w Mysłowicach stanęło pod znakiem zapytania.

Dyrektor pogotowia w tej sytuacji domagał się zgody na zjazd dla karetek na ul. Mikołowską, jak w przypadku wozów straży pożarnej. Miasto zaś uzależniało wydanie zgody od zmiany zapisów w akcie notarialnym, według których droga dojazdowa miała przebiegać ulicą 1000-lecia PP.

Czytaj więcej: mysnet.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account