Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Co robi pacjent, gdy przy wypisie ze szpitala dowiaduje się, że na transport medyczny będzie czekać kilka godzin? Dzwoni do prywatnej firmy medycznej.

Problem dotyczy tych pacjentów, którzy nie mogą przemieścić się samochodem osobowym, bo muszą być transportowani w pozycji leżącej lub z powodu zagipsowania, najczęściej nogi, nie zmieszczą się do osobowego auta. To często pacjenci izb przyjęć i szpitalnych oddziałów ratunkowych. Przysługuje im bezpłatny transport medyczny, ale zdarza się, że czas oczekiwania na karetkę jest tak długi, że wolą zapłacić i nie czekać.

Ile zapłacić? Transport medyczny ze szpitala w centrum na Retkinię może kosztować od 50 do nawet 300 zł. Najtańszy oferuje Centrum Medyczne Medyceusz, 50 zł w jedną stronę. W firmie Dasmed usługa kosztuje 80 zł, w spółce Dar Med od 80 do 100 zł. Firma Medax Trans wszystkie transporty po Łodzi ma w tej samej cenie, 100 zł. Natomiast transport medyczny zamawiamy odpłatnie w Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego na terenie Łodzi kosztować nas będzie 127 zł.

W ramach usługi kierowca, ratownik lub sanitariusz medyczny odbiorą pacjenta z poradni lub szpitala, przewiozą do domu i wniosą do mieszkania. Chory może jechać w towarzystwie bliskiej osoby bez dodatkowych kosztów. Natomiast dodatkowe opłaty spółki naliczają, gdy pacjent jest otyły. Jeśli waży ponad 200 kilogramów, to transport zamiast 100 zł może go kosztować nawet 300 zł, bo firma transportowa dla takiego chorego rezerwuje 2 lub 3 zespoły pracowników.

Czytaj więcej: expressilustrowany.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account