Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Pełnomocnik AMG Centrum Medyczne wystąpił do ratowników medycznych, którzy dotychczas współpracowali ze spółką zarządzającą szpitalem św. Ducha w Rawie Mazowieckiej, o zapłatę odszkodowania. Żądana kwota wynosi 2 107 727, 76 zł!

Wracamy do tematu ratownictwa medycznego na terenie Rawy Mazowieckiej, o którym pisaliśmy miesiąc temu (czytaj tutaj). Do 21 ratowników medycznych, którzy jeszcze na początku lipca, mimo że nie mieli podpisanych z AMG umów, wyjeżdżali z pomocą do chorych, wpłynęły wezwania do solidarnego wpłacenia odszkodowania na rzecz spółki.

Kwota ponad 2 milionów złotych ma być równowartością szkody rzekomo wyrządzonej przez ratowników zarządcy rawskiego szpitala. Odstąpienie ratowników od wykonywania obowiązków skutkowało wypowiedzeniem przez Narodowy Fundusz Zdrowia umowy na udzielanie świadczeń zdrowotnych w zakresie ratownictwa medycznego przez rawski szpital.

Jak czytamy w wezwaniu skierowanym do ratowników:
Powyższa kwota stanowi równowartość szkody w postaci utraconych korzyści, jaką AMG Centrum Medyczne Sp. z o. o. poniosła w wyniku bezprawnego i nieuzasadnionego zaprzestania świadczenia przez Pana i pozostałych ratowników usług z zakresu ratownictwa medycznego w Szpitalu Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej w miesiącu lipcu 2017 roku.

Czytaj więcej: erawa.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account