Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Pełnomocnik AMG Centrum Medyczne wystąpił do ratowników medycznych, którzy dotychczas współpracowali ze spółką zarządzającą szpitalem św. Ducha w Rawie Mazowieckiej, o zapłatę odszkodowania. Żądana kwota wynosi 2 107 727, 76 zł!

Wracamy do tematu ratownictwa medycznego na terenie Rawy Mazowieckiej, o którym pisaliśmy miesiąc temu (czytaj tutaj). Do 21 ratowników medycznych, którzy jeszcze na początku lipca, mimo że nie mieli podpisanych z AMG umów, wyjeżdżali z pomocą do chorych, wpłynęły wezwania do solidarnego wpłacenia odszkodowania na rzecz spółki.

Kwota ponad 2 milionów złotych ma być równowartością szkody rzekomo wyrządzonej przez ratowników zarządcy rawskiego szpitala. Odstąpienie ratowników od wykonywania obowiązków skutkowało wypowiedzeniem przez Narodowy Fundusz Zdrowia umowy na udzielanie świadczeń zdrowotnych w zakresie ratownictwa medycznego przez rawski szpital.

Jak czytamy w wezwaniu skierowanym do ratowników:
Powyższa kwota stanowi równowartość szkody w postaci utraconych korzyści, jaką AMG Centrum Medyczne Sp. z o. o. poniosła w wyniku bezprawnego i nieuzasadnionego zaprzestania świadczenia przez Pana i pozostałych ratowników usług z zakresu ratownictwa medycznego w Szpitalu Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej w miesiącu lipcu 2017 roku.

Czytaj więcej: erawa.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account