Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ratownicy medyczni w Elblągu coraz częściej decydują się na karanie! Za bezpodstawne wezwanie służb ratowniczych grozi odpowiedzialność karna, ratownicy medyczni w Elblągu coraz częściej proszą o interwencję policji w celu ukarania wzywającego.

Wezwanie karetki ratownictwa medycznego powinno mieć miejsce w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia. Za nieuzasadnione wezwanie pogotowia ratunkowego policja po wezwaniu przez pogotowie, nakłada mandaty z art. 66 kodeksu wykroczeń. Przepis jasno wyjaśnia, że grozi za grzywna do 1500 zł.

Nie można też dziwić się temu, że ratownicy medyczni w Elblągu coraz częściej korzystają z tego artykułu kodeksu wykroczeń, karetek pogotowia w Elblągu jest jak na lekarstwo…


Jedna karetka pogotowia przypada na 25 tysięcy Polaków! Dla porównania, rząd i najważniejsze państwowe urzędy mają do dyspozycji niemal 1700 samochodów! Warto przy tej okazji zdać pytanie politykom co jest ważniejsze: życie obywateli czy własny komfort?

17 lipca przed godziną 20.00 do jednego z mieszkań przy ulicy Mickiewicza został wysłany patrol policji na prośbę Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Czytam więcej: expresselblag.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account