Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W Wielkopolsce funkcjonują dwie bazy Śmigłowców Służby Ratownictwa Medycznego (HEMS).

Gmina Krotoszyn przekaże prawie 71 tys. zł na HEMS.

Przypomnijmy: krotoszyńscy radni w listopadzie 2015 r. zdecydowali o przekazaniu po 35 tys. 400 zł w tym i kolejnym roku na ten cel. Wówczas każdy samorząd z Południowej Wielkopolski otrzymał taką ofertę od władz Województwa Wielkopolskiego. Nie wszystkie samorządy z terenu godziły się na to by dofinansowywać ten projekt.

Mocą uchwały Rady Miejskiej gmina Krotoszyn zamiast dofinansowywać budowę bazy śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego (HEMS) na terenie Lotniska Michałków w Ostrowie Wielkopolskim w tym roku kwotą po 35,4 tys. zł w 2016 r. i 2017 r.; gmina dofinansuje jednorazowo kwotą 70,8 tys. zł ten projekt teraz.

Gmina Krotoszyn dofinansowała bazę Śmigłowców Służby Ratownictwa Medycznego (HEMS) na terenie Lotniska Michałków w Ostrowie Wielkopolskim.

Dlaczego tam? O to zwrócił się do burmistrza Krotoszyna Zarząd Województwa Wielkopolskiego. W Polsce jest dwadzieścia jeden takich lotnisk (baz stałych), w których funkcjonuje Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Jednak w Wielkopolsce bazy są dwie. LPR jest bardzo ważne, widać to choćby po wypadkach, które miały miejsce w tym roku na terenie naszego powiatu oraz o częstotliwości funkcjonowania Lotniczego Pogotowia Ratowniczego w tych akcjach. Jest to słuszne działanie z dofinansowaniem bazy HEMS w Michałkowie.

Czytaj więcej: krotoszyn.naszemiasto.pl

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account