Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W Wielkopolsce funkcjonują dwie bazy Śmigłowców Służby Ratownictwa Medycznego (HEMS).

Gmina Krotoszyn przekaże prawie 71 tys. zł na HEMS.

Przypomnijmy: krotoszyńscy radni w listopadzie 2015 r. zdecydowali o przekazaniu po 35 tys. 400 zł w tym i kolejnym roku na ten cel. Wówczas każdy samorząd z Południowej Wielkopolski otrzymał taką ofertę od władz Województwa Wielkopolskiego. Nie wszystkie samorządy z terenu godziły się na to by dofinansowywać ten projekt.

Mocą uchwały Rady Miejskiej gmina Krotoszyn zamiast dofinansowywać budowę bazy śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego (HEMS) na terenie Lotniska Michałków w Ostrowie Wielkopolskim w tym roku kwotą po 35,4 tys. zł w 2016 r. i 2017 r.; gmina dofinansuje jednorazowo kwotą 70,8 tys. zł ten projekt teraz.

Gmina Krotoszyn dofinansowała bazę Śmigłowców Służby Ratownictwa Medycznego (HEMS) na terenie Lotniska Michałków w Ostrowie Wielkopolskim.

Dlaczego tam? O to zwrócił się do burmistrza Krotoszyna Zarząd Województwa Wielkopolskiego. W Polsce jest dwadzieścia jeden takich lotnisk (baz stałych), w których funkcjonuje Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Jednak w Wielkopolsce bazy są dwie. LPR jest bardzo ważne, widać to choćby po wypadkach, które miały miejsce w tym roku na terenie naszego powiatu oraz o częstotliwości funkcjonowania Lotniczego Pogotowia Ratowniczego w tych akcjach. Jest to słuszne działanie z dofinansowaniem bazy HEMS w Michałkowie.

Czytaj więcej: krotoszyn.naszemiasto.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account