Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Turysta pobił ratowników medycznych i zniszczył karetkę. Ambulans przyjechał po niego do Trzęsacza w nocy z wtorku na środę. Ratowników wezwano bo mężczyzna wydawał się być nieprzytomny.

Ratownicy umieścili 37-latka go w ambulansie i ruszyli do szpitala w Gryficach. Podczas transportu wczasowicz się rozbudził oraz stał się agresywny.

- Najpierw znieważał ratownika, uderzył go pięścią, wyrywał się z noszy, rozbijał sprzęty. Drugi ratownik, który prowadził ambulans postanowił się zatrzymać i pomóc koledze. Pacjent w dalszym ciągu zachowywał się obelżywie w stosunku do ratowników, kopał i bił - relacjonuje Elżbieta Sochanowska, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Na miejsce została wezwana policja. Turysta miał w wydychanym powietrzu około 2,5 promila alkoholu. Obaj ratownicy są potłuczeni. Jeden z nich jest na zwolnieniu lekarskim. Zniszczenia w karetce wyceniono na blisko 3 tysiące złotych - dodaje Sochanowska.

- Jest uszkodzona obudowa tylnych drzwi, pas zabezpieczający pacjenta oraz obudowa defibrylatora. To jest znaczny koszt, bo sama obudowa defibrylatora kosztuje 1500 zł - wylicza Elżbieta Sochanowska.

Agresywny mężczyzna został zatrzymany. To mieszkaniec województwa dolnośląskiego. Ratownicy złożyli już zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Do tego pogotowie jest w trakcie składania wniosku o ściganie i ukaranie sprawcy. W kwestii wymiaru kary decyzję podejmie sąd.

Więcej: radioszczecin.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account