Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Nowe nabytki Stacji Pogotowia Ratunkowego w Częstochowie oraz jednostek OSP będą wspierać działania miejskich służb ratowniczych.

Miasto wspólnie z kierownictwem stacji Pogotowia Ratunkowego stara się sukcesywnie modernizować tabor Pogotowia, które dzięki temu może rezygnować z tych najbardziej wysłużonych karetek. W ostatnich 3 latach, głównie dzięki środkom z budżetu miasta pogotowie zyskało 9 nowych karetek i jeden samochód transportowy. Poza tym stacja wzięła w leasingu w ubiegłym roku dwie karetki, a w tym - dokłada kolejne, które miasto wyposażyło kosztem 250 tys. zł.

- Łącznie miejska dotacja na karetki i sprzęt do nich od 2014 r. to ponad 2,5 mln zł - podsumował prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk, przypominając też o karetce wartości pół miliona złotych, którą udało się pozyskać w końcu 2016 r. dzięki współpracy z wojewodą śląskim - było to pokłosie dobrego współdziałania służb miejskich i wojewódzkich przy zabezpieczaniu wizyty papieża Franciszka. Oprócz pogotowia i ratowników medycznych duże potrzeby sprzętowe mają także strażacy - ochotnicy, którzy są ważnym ogniwem w systemie ratownictwa, bo często są pierwsi w miejscu zagrożenia czy niebezpiecznego zdarzenia.

Czytaj więcej: dziennikzachodni.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account