Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Działające na Podkarpaciu związki zawodowe ratowników medycznych nie popierają porozumienia podpisanego z Ministerstwem Zdrowia.

Protest ratowników medycznych trwał od maja. Domagali się oni podwyżek pensji 4x400 zł, czyli takich jakie otrzymały pielęgniarki, celowości finansowania ratownictwa medycznego zapisanego w nowelizacji ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym oraz upaństwowienie ratownictwa. Ponadto protestujący walczyli o to, aby podwyżki objęły nie tylko ratowników jeżdżących w karetkach, ale też wszystkich pracujących w oddziałach szpitalnych i na SOR-ach.

Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych zrzeszał 26 Związków Zawodowych z całego kraju, w tym trzy z Podkarpacia. To Związek Zawodowy Pracowników Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie, ZOZ Solidarność 80 Lesko oraz Związek Zawodowy Ratownictwa Medycznego w Mielcu. 18 lipca przedstawiciele Komitetu Protestacyjnego oraz Sekcji Krajowej Pogotowia Ratunkowego i Ratownictwa Medycznego NSZZ “Solidarność” podpisali porozumienie z Ministerstwem Zdrowia.

Porozumienie zawiera zwiększenie wynagrodzenia o 400 zł od 1 lipca 2017 r. oraz o kolejne 400 zł od 1 stycznia 2018 r, które będzie obejmowało wszystkich ratowników. Ministerstwo zadeklarowało, że tzw. mała nowelizacja ustawy o PRM zostanie uchwalona przez Sejm do listopada 2017 r. Ratownicy zobowiązali się zawiesić protest. Porozumienie w imieniu 26 związków podpisali przedstawiciele 8 z nich.

Czytaj więcej: nowiny24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account