Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Działające na Podkarpaciu związki zawodowe ratowników medycznych nie popierają porozumienia podpisanego z Ministerstwem Zdrowia.

Protest ratowników medycznych trwał od maja. Domagali się oni podwyżek pensji 4x400 zł, czyli takich jakie otrzymały pielęgniarki, celowości finansowania ratownictwa medycznego zapisanego w nowelizacji ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym oraz upaństwowienie ratownictwa. Ponadto protestujący walczyli o to, aby podwyżki objęły nie tylko ratowników jeżdżących w karetkach, ale też wszystkich pracujących w oddziałach szpitalnych i na SOR-ach.

Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych zrzeszał 26 Związków Zawodowych z całego kraju, w tym trzy z Podkarpacia. To Związek Zawodowy Pracowników Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie, ZOZ Solidarność 80 Lesko oraz Związek Zawodowy Ratownictwa Medycznego w Mielcu. 18 lipca przedstawiciele Komitetu Protestacyjnego oraz Sekcji Krajowej Pogotowia Ratunkowego i Ratownictwa Medycznego NSZZ “Solidarność” podpisali porozumienie z Ministerstwem Zdrowia.

Porozumienie zawiera zwiększenie wynagrodzenia o 400 zł od 1 lipca 2017 r. oraz o kolejne 400 zł od 1 stycznia 2018 r, które będzie obejmowało wszystkich ratowników. Ministerstwo zadeklarowało, że tzw. mała nowelizacja ustawy o PRM zostanie uchwalona przez Sejm do listopada 2017 r. Ratownicy zobowiązali się zawiesić protest. Porozumienie w imieniu 26 związków podpisali przedstawiciele 8 z nich.

Czytaj więcej: nowiny24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account