Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Są zagwarantowane pieniądze na podwyżki dla ratowników medycznych - zapewnił w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową wiceminister zdrowia, Marek Tombarkiewicz.

W poniedziałek w siedzibie Rady Dialogu Społecznego odbyło się spotkanie z Komitetem Protestacyjnym Ratowników Medycznych oraz Sekcją Krajową Pogotowia Ratunkowego i Ratownictwa Medycznego NSZZ "Solidarność. Podczas rozmów strony potwierdziły ważność podpisanego tydzień temu porozumienia w sprawie podwyżek - dodał wiceminister Tombarkiewicz. Zostało potwierdzone, że porozumienie obowiązuje i nie można podnosić nawet lokalnie wątpliwości co do legalności tego porozumienia - zaznaczył wiceminister. Dodał, że obecny na spotkaniu wiceminister finansów potwierdził, iż środki na realizację tego porozumienia są już w dyspozycji wojewodów. Natomiast środki na przyszły rok będą zapewnione w ustawie budżetowej.

Podpisane 18 lipca porozumienie zakłada podwyżki o 400 złotych brutto już od lipca. Obejmą one wszystkich ratowników medycznych bez względu na formę zatrudnienia. Od stycznia 2018 roku wynagrodzenia wzrosną o kolejne 400 złotych brutto. Wiceminister zapewnił, że zgodnie z porozumieniem po wakacjach do Sejmu trafi mała nowelizacja ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

Ratownicy medyczni zawiesili protest do 30 czerwca 2018 roku. Wtedy rozmowy mają zostać wznowione, bo ratownicy domagają się docelowo takich podwyżek, jak pielęgniarki, czyli o 1600 złotych brutto.

W Polsce jest 12 tysięcy ratowników medycznych.

Źródło: radioszczecin.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Bartek89
0 #1 Bartek89 2017-08-05 14:15
U mnie w szpitalu nikt nic nie wie i ze że mają dostawać tylko Ci co sa są na zrm a sor nie to jak z tym jest ??
Cytować | Zgłoś administratorowi
Endy
0 #2 Endy 2017-08-19 23:06
Dyrektorzy SPZOZów oszukują ratowników medycznych.Dali podwyżkę 400 z ministerstwa i tyle samo zabrali z pieniędzy dotychczas wypłacanych przez ZOZy w innych formach. Czyli po podwyżce wynagrodzenie takie samo. To jest skurwy...two, może Minister Zdrowia zajmie się tym procederem
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account