Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ta inwestycja była wyczekiwana od lat. Lądowisko dostosowane jest do wszelkich standardów unijnych, bo śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego będą tu mogły startować i lądować również nocą. Lądowisko kosztowało 900 tys. zł.  

Nowoczesne lądowisko zapewni znacznie szybszy transport chorych do szpitali specjalistycznych w całym kraju. Inwestycja prawie w całości została sfinansowana z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Szpital otrzymał 850 tys. zł.


Szpital w Siemiatyczach posiadał do tej pory jedynie małe miejsce do lądowania. Po modernizacji lądowsko zyskało nową płytę, drogi dojazdowe oraz trasę do transportu chorych. Lądowisko zyskało też specjalistyczne oświetlenie i system naprowadzający śmigłowce. To pozwala na transport chorych w każdych warunkach atmosferycznych. Wcześniej transport pacjentów w stanach zagrożenia życia był utrudniony. 

Czytaj więcej: bialystok.eska.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account