Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego odbyło się podsumowanie projektu „Ścieżka kardiologiczna”.

- Chodzi o zmianę sposobu postępowania z pacjentem w nagłym zatrzymaniu krążenia, który do czasu wejścia projektu był reanimowany na miejscu zdarzenia, a potem po powrocie funkcji życiowych transportowany do szpitala - mówi Roman Pałka, dyrektor WSPR. - Teraz w trakcie zatrzymania krążenia pacjent jest transportowany do ośrodka kardiologii inwazyjnej. Nie byłoby to możliwe gdyby nie wyposażenie wszystkich naszych karetek w urządzenia do mechanicznego ucisku klatki piersiowej.

To strategiczna zmiana w postępowaniu z pacjentami w nagłym zatrzymaniem krążenia. Co ważniejsze daje efekty. Z 22 pacjentów reanimowanych w trakcie przejazdu do szpitala, którzy trafili do pracowni hemodynamiki, pięciu przeżyło. To znaczny skok jakościowy, bo według statystyk tylko trzy do siedmiu procent pacjentów przeżywa zatrzymanie krążenia na ulicy.

Czytaj więcej: gs24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account