Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

"Dziwne to", "Skrajnie niezorganizowana praca", "Stawiajcie sobie jakieś granice, to pożyjecie" - opublikowała post na Facebooku jedna z internautek. Jest żoną ratownika. Dzień po dniu opisuje, jak wygląda jej rzeczywistość.

Joanna tak zaczyna swój post: "Ostatni raz widzieliśmy się pod koniec zeszłego tygodnia. No i dziś. Jako że rozpoczęły się wakacje, już od soboty dzieciaki planowały, w co będą bawiły się z tatą. A tata? Tata wrócił w poniedziałek o 8:23 i jedyne, na co miał siłę to 'ulubione' przez całą rodzinę: muszę się przespać, bo za 4 godziny idę do pracy. I z momentem wypowiadania tych słów już wiemy, że kolejny dzień spędzimy bez towarzystwa męża i taty".


Sytuacja ratowników medycznych w Polsce jest dramatyczna. Od kilku tygodni protestują i próbują doprosić się, by społeczeństwo zwróciło uwagę, w jakich warunkach muszą pracować i ile za to zarabiają. Niewiele. Bardzo niewiele - podpowiadamy.

Czy codzienne życie medyka jest łatwe i przyjemne? Sam oceń. Oto przykład JEDNEGO ciągu zdarzeń:
CZWARTEK. Miał być wolny, ale wyskoczył pilny transport między szpitalny pacjenta w bardzo ciężkim stanie. Pojechał, wrócił. Szybki obiad, a w zasadzie tylko zupa. Bo już dzwonią, że znów potrzebna pomoc. Stan: ciężki. Pojechał. Wrócił po 11 godzinach.

PIĄTEK. Piątek wolny? Ależ skąd. Czeka praca zawodowa. Dojedź, wykonaj, co na ciebie czeka, wracaj. W międzyczasie odbierz kilkanaście telefonów z prośbą o… miliony rzeczy. Wieczorem przygotuj się do kolejnego dnia pracy.

SOBOTA. Wolne? Absolutnie nie. Do południa obowiązki domowe, które zalegają już od kilku dni. A po południu czterogodzinne zobowiązanie zawodowe. To może chociaż wieczór nasz? Tak, zapowiada się spokój. Włączamy nagrany jakieś 3 miesiące temu film. Zamierzamy go obejrzeć. Czas trwania filmu: ok. 2 godziny. Właśnie mija 26 minuta filmu, telefon. Praca wzywa. Szybka mobilizacja i po 21 minutach stwierdzam bez żadnego już zdziwienia, że męża w domu brak.


Czytaj więcej: kobieta.wp.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account