Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ratownicy medyczni, którzy od maja prowadzą protest, po raz kolejny spotkali się z wicewojewodą Violettą Porowską.

Mimo prowadzonych rozmów nie są jednak usatysfakcjonowani z efektów i zapowiadają zaostrzenie strajku. - Nic konkretnego nie osiągnęliśmy, bo pani wojewoda od początku twierdziła, że nie może nic zrobić w kwestii wzrostu naszych płac - mówi Ireneusz Szafraniec, koordynator protestu w województwie. - Mieliśmy nadzieję, że otrzymamy jakąś informację odnośnie możliwości wzrostu naszych płac regionalnie, czyli dysponenci, po porozumieniu z wojewodą, podwyższą nam płace.

Dadzą nam podwyżki do grupy, natomiast informacja, że od lipca zostały przekazane jakieś większe pieniądze na ratownictwo medyczne, bez informacji jakie to są pieniądze i w jakiej formie pracodawcy będą nam je przekazywali, to jest dla nas żadna informacja - podkreśla.

- To wszystko co mogłam zrobić na tym poziomie - mówi z kolei wicewojewoda Violetta Porowska i przypomina, że równolegle na etapie centralnym prowadzone są w ministerstwie rozmowy odnośnie podwyżek, których część od 1 lipca stała się faktem.

- Jestem bardzo zadowolona ze swojej misji, bo dwukrotnie podjęłam rozmowy z dysponentami medycznymi, gdzie jasno powiedziałam, że pracodawcy też powinni się dołożyć do podwyżek, które daje rząd. Zadeklarowali oni, że w ramach podniesionego kontraktu na drugie półrocze 2017 roku, bezwzględnie przemyślą wsparcie dla ratowników medycznych w formie premii, dodatków specjalnych czy nagród. Nie będzie to jednak podwyżka zasadniczych pensji - tłumaczy.

Czytaj więcej: radio.opole.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account