Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Pierwszą placówką medyczną w Polsce, która korzysta z komunikatora Skype w celu przeprowadzania wideokonsultacji, jest szpital w Kędzierzynie-Koźlu. Stało się to dzięki nowelizacji ustawy o opiece zdrowotnej sprzed roku, która otworzyła możliwość udzielania świadczeń medycznych na odległość.

W Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu oddziały rozlokowane są w dwóch punktach oddalonych od siebie o blisko osiem kilometrów. Dotychczas lekarz, aby zasięgnąć opinii o pacjencie lub sprawdzić przebieg jego choroby, musiał samodzielnie udać się do placówki. Za każdym razem taki wyjazd samochodem pochłaniał ponad pół godziny.

Teraz się to zmieni z korzyścią dla samego chorego. Wykorzystując komunikator internetowy, każdy pracownik SP ZOZ będzie mógł w czasie rzeczywistym wywołać innego lekarza i zadać mu pytanie. Nowy system informatyczny służyć będzie konsultacjom oraz monitorowaniu przebiegu leczenia, jednak nie samym zabiegom.

– Dostęp do nowych technologii, szybkość przepływu informacji to również kryteria, które świadczą o jakości leczenia. Dzięki nowej technologii poprawiliśmy szybkość całego procesu leczenia– tłumaczy dyrektor SP ZOZ Marek Staszewski.

Czytaj więcej: opole.wyborcza.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account