Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Prokuratura Rejonowa w Wieliczce skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Robertowi D., któremu zarzucono, że w dniu 2 kwietnia 2017 roku w Skawinie pobił i pogryzł mężczyznę chcąc go okraść. Napadniętemu udało się jednak obronić, a na pomoc przyszedł mu przechodzień. Napastnik groził później śmiercią ratownikom medycznym przybyłym na miejsce. Uderzył jednego z nich. A następnie rozbił głową szybę w ambulansie. Straty wyceniono na ponad 2 tys. zł. Jakby tego było mało agresor kopnął jeszcze w udo przybyłego na miejsce zdarzenia policjanta. I jemu też groził śmiercią, domagając się by patrol odstąpił od interwencji. Napastnikowi grozi teraz do 12 lat więzienia.

Jak ustalono, tego dnia oskarżony napadł na mężczyznę, który szedł do pracy, żądając od niego pieniędzy, a gdy pokrzywdzony oświadczył, że ich nie posiada zaczął go szarpać i bić po całym ciele. Pokrzywdzonemu udało się obronić przed tym atakiem, pomogła mu w tym przypadkowa osoba, wówczas oskarżonemu udało się zbiec. Z uwagi na to, że istniało prawdopodobieństwo, że został on potrącony przez pojazd, na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe.

Oskarżony przez cały czas zachowywał się agresywnie, także podczas pomocy udzielanej mu przez ratowników medycznych. Ustalono, że faktycznie oskarżony nie został potrącony przez żaden pojazd. W trakcie udzielania pomocy przez ratowników medycznych był wobec nich agresywny, groził pozbawieniem ich życia znieważał ich, głową rozbił szybę w karetce, a po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy Policji, był agresywny wobec interweniujących policjantów, znieważał oraz groził im pozbawieniem życia.

Czytaj więcej: gazetakrakowska.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account