Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dyspozytorka kaliskiego pogotowia pomogła uratować ofiarę wypadku drogowego. Przez telefon instruowała zgłaszającą wypadek kobietę, jak reanimować nieprzytomnego mężczyznę.

Do zdarzenia doszło 11 czerwca, ale kaliski szpital, któremu podlega pogotowie w Kaliszu poinformował o tym dopiero teraz.. Około godziny 8.26 system powiadamiania ratunkowego 112 połączył wzywającą pomocy mieszkankę Lelikowa do kaliskiej dyspozytorni. Dyżurna ustaliła miejsce zdarzenia i zadysponowała wysłanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz oddziału straży pożarnej z Milicza.

- Dyspozytorka z wywiadu medycznego dowiedziała się jednak, że nieprzytomny mężczyzna nie oddycha. Zgłaszająca wypadek kobieta musiała więc podjąć resuscytację, którą prowadziła pod nadzorem dyspozytorki przez ok. 15 minut, aż do przybycia pierwszej służby ratunkowej. Dopiero po upewnieniu się, że resuscytacja została podjęta przez ratowników z OSP, dyspozytorka zakończyła rozmowę - informuje Paweł Gawroński, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu.

Kilkanaście minut później pacjent trafił do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Sprawna akcja wszystkich służb ratowniczych, z wydatnym udziałem dyspozytorki kaliskiego pogotowia, pozwoliła uratować mężczyźnie życie.

Źródło: kalisz.naszemiasto.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account