Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Przed sądem stanie lekarz i dyspozytorka pogotowia ratunkowego szpitala w Nowej Soli. Z ustaleń prokuratury wynika, że lekarz nie rozpoznał zawału u pacjenta podając mu leki doustne i domięśniowe. Nie zlecił badania EKG, nawet kiedy pacjent skarżył się na bóle w klatce piersiowej. Później dyspozytorka odmówiła temu samemu mężczyźnie pomocy ekipy karetki pogotowia ratunkowego.

Dramatyczne zdarzenia miały miejsce w 2012 r. Oskarżeni pracowali w szpitalu w Nowej Soli. W dniu 7 kwietnia pokrzywdzony źle się poczuł. Miał bóle w klatce piersiowej i wysokie ciśnienie. Do domu na pomoc wezwał pogotowie ratunkowe.

- Oskarżony lekarz przyjechał z ekipą karetki. Po badaniu i wywiadzie wypisał w karcie „nadciśnienie tętnicze stan po spożyciu alkoholu”. Podał mężczyźnie doustnie i domięśniowo leki. Nie zlecił, ani nie wykonał badania EKG – mówi prokurator Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej prokuratury okręgowej.

Następnego dnia mężczyzna znowu źle się poczuł. Ponownie do domu wezwał pogotowie. Dyspozytorka pogotowia najpierw zdecydowała o wysłaniu karetki. Zaczęła się jednak naradzać z lekarzem dyżurnym i w końcu odwołała wyjazd.

10 kwietnia chory mężczyzna wsiadł na rower i pojechał do lekarza rodzinnego. Tam wykonano mu EKG. Po kilku godzinach lekarka przeanalizowała jeszcze raz wynik EKG i stwierdziła, że pacjent musi zostać przebadany przez kardiologa. - Lekarz rodzinna wieczorem pojechał do pacjenta i powiedziała mu, że prawdopodobnie ma zawał. Wezwała też karetkę pogotowia – informuje prokurator Fąfera. W szpitalu stwierdzono u mężczyzny trwający zawał. Pacjent przeszedł zabieg.

Czytaj więcej: gazetalubuska.pl
Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account