Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W sumie 19 załóg z całej Polski bierze udział w odbywających się w Mielcu Podkarpackich Regionalnych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym.

Po oficjalnym rozpoczęciu mistrzostw, które odbyło się w środę wieczorem, zawodnicy wzięli udział w dwóch zadaniach nocnych: wypadek drogowy i interwencja w domu chorego. Wcześniej wszyscy sprawdzili się w konkurencjach sprawnościowych oraz w teście wiedzy. Głównym dniem zawodów był jednak czwartek. - 19 drużyn zmagało się z zainscenizowanymi wyzwaniami medycznymi, wśród których nie brakowało takich o dramatycznym przebiegu.

Zawodnicy m.in. ratowali dziecko wrzucone z okna przez sąsiadkę matki (rolę dziecka grał manekin), interweniowali przy śmigłowcu Black Hawk, który przywiózł poszkodowanego żołnierza – przekazuje Aneta Dyka-Urbańska, rzecznik prasowy mieleckiego pogotowia. Sędziowie sprawdzali, jak uczestnicy poradzą sobie z chorym dzieckiem, które jest pod opieką wujka, nie mającego pojęcia o historii choroby malucha oraz z bardzo krwawym urazem nogi.

Czytaj więcej: hej.mielec.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account