Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Choć na miejsce zdarzenia docierają równie szybko jak straż pożarna czy policja, choć nieustannie muszą być na „posterunku”, w pełnej gotowości do wyjazdu, choć wymagania, które muszą spełnić, aby móc pracować są jednymi z najbardziej wyśrubowanych w Europie – to niestety w dalszym ciągu zawód ratownika medycznego jest jednym z najsłabiej opłacanych! Ratownicy mają już dość…

Od tygodni trwa protest ratowników medycznych. Protestujący domagają się podwyżek i realizacji obietnic składanych przez obecny rząd.

W województwie lubelskim średnia wysokość wynagrodzenia ratownika medycznego to ok. 2000 zł, przy czym w mniejszych miejscowościach sumy te bywają niższe. Protestujący domagają się ujednolicenia płac na terenie całego kraju i skończenia z „wolną amerykanką”, jak nazywają obecną sytuację. Ponadto ratownicy oczekują podwyżek, prawie dwukrotnych, bo jak mówi przewodniczący Związku Zawodowego Ratowników Medycznych Waldemar Zdankowski – uważamy, że godna płaca za pracę, którą wykonujemy to ta w granicach 4 tysięcy zł, czyli dwukrotność tego, co zarabiamy obecnie -.

Ratownicy oczekują, że wreszcie będą traktowani tak, jak inne służby: straż pożarna czy wojsko, które także jako pierwsze w zależności od potrzeb, zjawiają się na miejscu zdarzenia. Protestujący chcą także, aby ich pensje zrównały się z wynagrodzeniem pielęgniarek, także pracujących w systemie ratownictwa medycznego.

Czytaj więcej: pulsmiasta.tv

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account